Jak powstają pierogi?

W ramach projektu „Smacznie, zdrowo, kolorowo na talerzu przedszkolaka” , Panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Niewiadów , zaprosiły naszych przedszkolaków na pokaz robienia pierogów. Dzieci poznały kolejność powstawania pierogów począwszy od: wyrabiania ciasta, przygotowania farszu, lepienia, gotowania aż po degustację. Najbardziej odważne dzieci miały możliwość samodzielnie ulepić pierożka. Pokaz był przygotowany perfekcyjnie. Panie wykonały różnorodne farsze: z kaszy, szpinaku, sera, owoców a nawet rybny. Na koniec odbyła się degustacja. Ależ było pysznie. A na deser dzieci dostały kompot wieloowocowy. Podczas tej wycieczki pomagała nam pani Janina Kamińska- radna, która jest przyjacielem naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za ogromne zaangażowanie w pomoc realizacji naszego projektu.
Relacja 2017-02-22, 21:47 | autor: Urszula Druszcz