Zdrowe śniadanko - warsztaty

W ramach projektu "Smacznie, zdrowo, kolorowo na talerzu przedszkolaka", 24 marca 2017r. odbyły się warsztaty "Zdrowe śniadanko". Dzieci pod kierunkiem pani dietetyk przygotowały różnorodne potrawy, do których wykorzystały same zdrowe produkty. Każda grupa miała do przygotowania jedną potrawę. Były to: nutella z awokado, daktyli, orzechów laskowych, kakao; humus z cicierzycy, sezamu, oleju z oliwek; pasty z twarogu, pieczonych buraków, czosnku, kopru, jogurtu naturalnego; sałatki owocowej z ogromnej ilości owoców; lemoniady z cytryny, natki pietruszki, miodu; mieszanka warzywna z marchewki, ogórków,papryki. Dzieci przy pomocy wychowawczyń i pani dietetyk, poradziły sobie znakomicie. Na koniec była wspólna degustacja. To było pyszne!!!
Relacja 2017-03-26, 20:04 | autor: Urszula Druszcz