ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to jedno z największych i najpiękniejszych świąt, które w naszym kraju obchodzi się bardzo uroczyście i rodzinnie. Społeczność przedszkolna, to też jest w pewnym sensie rodzina, gdyż spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i jesteśmy bardzo zżyci, dlatego też uroczyście obchodzimy Wigilię i organizujemy Spotkanie Wielkanocne. W tym roku takie spotkanie odbyło się 12 kwietnia. Panie Ewelina Plich i Karolina Nowak przygotowały mnóstwo zabaw i niespodzianek. Opowiedziały dzieciom historię Świąt Wielkanocnych i zapoznały z tradycjami panującymi w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się, co należy włożyć do koszyczka ze święconką, jakie potrawy królują na wielkanocnym stole oraz, jak wykonać najpiękniejsze pisanki. Pani dyrektor przeczytała bajkę pt."Zajączek Feliks". Były zagadki, zabawy przy muzyce, występy dzieci a nawet śmigus- dyngus. Na koniec okazało się, że zając Feliks pochował na terenie całego przedszkola niespodzianki dla dzieci, które musiały samodzielnie odszukać. Jedliśmy również wielkanocny posiłek. Był biały barszcz z kiełbaską, chlebek, dzieliliśmy się jajkiem, a na deser była babka wielkanocna.
Relacja 2017-04-13, 20:35 | autor: Urszula Druszcz