Pasożyty - co musisz wiedzieć.

Drodzy Rodzicu musisz wiedzieć, że Twoje dziecko może mieć kontakt z pasożytami takimi jak wszy, owsiki i inne
WARTO PAMIĘTAĆ!
• Jak najczęściej myj ręce gorącą wodą z mydłem, zwłaszcza przed posiłkami, po powrocie dziecka z przedszkola czy zabawie z rówieśnikami.
• Eliminuj u dziecka nawyk wkładania palców, rączek i innych przedmiotów do buzi (zabawek, długopisów itp.).
• Obcinaj dziecku krótko paznokcie, aby jaja owsika nie miały możliwości „ukrycia” się pod nimi.
• Nie śpij z dzieckiem w jednym łóżku, gdy podejrzewasz u niego owsicę lub w trakcie leczenia.
• Zakładaj maluszkowi na noc nieco bardziej obcisłe majteczki, aby utrudnić drapanie się po pupie i roznoszenie jajeczek owsika (na ręce możesz założyć dziecku rękawiczki lub skarpetki).
• Rano i wieczorem podmywaj miejsca intymne dziecka ciepłą wodą z mydłem.
• Dbaj regularnie o czystość w domu, dokładnie sprzątaj łazienkę oraz toaletę.

poniżej informacje z którymi warto się zapoznać.

Pliki do pobrania:
Komunikat 2017-10-09, 13:39 | autor: Przedszkole Niewiadów