Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to ważna data w naszym przedszkolnym kalendarzu, co roku obchodzimy je bardzo uroczyście. Do świętowania zostali zaproszeni Radni z naszej Gminy na czele z Panem Wójtem, Arturem Pawlakiem, przyjaciele naszego przedszkola, rodzice oraz koledzy i koleżanki z najmłodszych grup. Dzieci z najstarszych grup pod kierunkiem wychowawczyń - Katarzyny Polus i Joanny Nakaziuk – przygotowały spektakl o historii naszej Ojczyzny. Przedstawiły ją tańcem, wierszem i piosenką. Na początek został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” i „Rota”, później był polonez, krakowiak oraz gromko zabrzmiała „Piechota” . Najprawdziwszy dziecięcy balet pokazał historię rozbiorów oraz moment odzyskania niepodległości. Takiego spektaklu nie powstydziłby się żaden teatr dla dorosłych. Mali aktorzy zasłużyli na gromkie brawa.
To jednak nie koniec obchodów, bowiem dzieci wraz z wychowawczynią wybierają się 11 listopada na wspólne świętowanie z Panem Wójtem i mieszkańcami Gminy w Ujeździe.

Relacja 2017-11-09, 21:41 | autor: Urszula Druszcz