Andrzejkowe Czary

29 listopada jest nazywany wigilią św. Andrzeja i jest okazją do spotkań i zabaw andrzejkowych. W naszym przedszkolu takie zabawy odbyły się dzisiaj. W każdej grupie dzieci podtrzymywały tradycje wróżb i zabawy andrzejkowej. "Rozgwiazdy" zaprosiły młodszych kolegów z grupy "Muszelki" , pozostali bawili się u siebie. Na początku wszyscy musieli nauczyć się andrzejkowego zaklęcia: "Hokus- pokus, czary- mary, niech się spełnią andrzejkowe czary", później nastąpiły zabawy przy muzyce, przerywane wróżbami z kapelusza. Dzieci dowiedziały się, jak mają zadbać o siebie, swoje zdrowie, co mogą jeść, jak zachować się w drodze do przedszkola oraz jaki zawód będą mogły wykonywać w dalekiej dla nich przyszłości. Aby te wróżby się spełniły musiały ozdobić magiczny klucz, który wróżka posypała czarodziejskim pyłem. Było naprawdę wesoło, andrzejkowo i magicznie.
Relacja 2017-11-30, 14:07 | autor: Urszula Druszcz