Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie to zajęcia przygotowujące dzieci do programowania, rozbudzające w niesamowity sposób dziecięcą ciekawość, wyobraźnię i kreatywność.Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat.
Programowanie to sposób myślenia. Umiejętność programowania daje nam szanse na kreowanie rzeczywistości, uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie, pozwala osiągać cele różnymi drogami.
Programowanie to szereg uniwersalnych zasad i reguł. Najmłodsze dzieci poznają je dzięki grom i zabawom „bez komputera” (#offline), które odpowiadają ich potrzebom rozwojowym.
W naszym przedszkolu mamy tę wiedzę i dlatego bawimy się z dziećmi w kodowanie. Wykorzystujemy maty, kolorowe klocki, kubeczki plastikowe, i inne
zdjęcia z zajęć w grupie "żółwiki"
Relacja 2018-03-04, 18:57 | autor: Przedszkole Niewiadów