Wielkanocne zwyczaje

28 marca 2018 r. starszaki pod kierunkiem Pani Asi Nakaziuk oraz wsparciu Pani Kasi Polus przygotowały niezwykły spektakl, na który zaprosiły rodziców i zaprzyjaźnionych gości. Wystąpiły w nim jajka malowane, kurczęta, zajączek, baranek, które tańcem, wierszem, piosenką przypomniały różnorodne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Pani Asia wyjaśniła wszystkim znaczenie potraw, które co roku są święcone w Wielką Sobotę a spożywamy je podczas Wielkanocnego Śniadania. Mama Roksany, Pani Anna Piotrowska, przeczytała dzieciom "Bajkę wielkanocną". Na koniec uroczystości Pani dyrektor Anna Żak złożyła najserdeczniejsze życzenia i dochowując najfajniejszej tradycji sprawiła wszystkim "wielkanocne lanie" czyli śmigus- dyngus. Podczas obiadu dzieci składały sobie w grupach życzenia i dzieliły się jajkiem, była też kiełbaska i biały barszcz.
Relacja 2018-04-03, 12:32 | autor: Urszula Druszcz