Wodne zajęcia w grupie Złotych Rybek.

Woda jest dobrem, z którego korzystamy codziennie w różnych celach. Potrzebujemy wody do picia, prania, kąpieli, sprzątania domu, podlewania ogródka, mycia samochodu. Ogromne ilości wody są zużywane przez przemysł i rolnictwo. Często nie zdajemy sobie sprawy z ilości wody jaką zużywamy na darmo.
W myśl zasady "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" od najmłodszych lat wychowujemy naszych podopiecznych do poszanowania wody. Dlatego w listopadzie w ramach projektu "Nasze przygody z małą kroplą wody" współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyły się zajęcia w ramach podstawy programowej skąd się bierze woda i jakie ma właściwości, a także jaką rolę pełni w naszym życiu w poszczególnych grupach.
Zajęcia w grupie Żłotych Rybek - dzieci 3-4 letnich - dniu 22 listopada 2018 roku przygotowała wychowawczyni pani Ewa Mierzwa. Dzieci miały możliwość badania wody - smakowania, przelewania, określały jej smak, kształt i inne właściwości, między innymi sprawdziły czy da się nią malować obrazki. Punktem wyjścia do tematu zajęć stała się ilustrowana historyjka "Przygody małej kropli wody". Na koniec dzieci same wcieliły się w rolę małych kropelek, które łączą się w dużą chmurę.
Relacja 2018-11-25, 20:24 | autor: Przedszkole Niewiadów