Sprzątanie świata 2019

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.

My również włączyliśmy się w akcję Sprzątania Świata i w piątek 20 września zaraz po uroczystościach związanych z Dniem Przedszkolaka ruszyliśmy do lasu w najbliższym sąsiedztwie naszego przedszkola. Szybko przekonaliśmy się, że niestety mamy co zbierać. Dlatego założyliśmy rękawiczki, pozbieraliśmy śmieci po to by wyrzucić je do kosza. Mamy też gorącą prośbę, do wszystkich korzystających z lasu. ŚMIECI ZABIERAJCIE ZE SOBĄ!
Relacja 2019-09-27, 22:52 | autor: Przedszkole Niewiadów