Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Święto Drzewa i wycieczka do Arboretum w Rogowie

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, a by sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ.
Jego celem się edukacja dla zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami - sadzeniem i ochroną drzew.
W naszym przedszkolu od kilku lat obchodzimy Święto Drzewa. W tym roku szczególnie, bo podczas wycieczki do Arboretum w Rogowie, która odbyła się w piątek 11 października 2019 roku. Obyliśmy niesamowicie przyjemny i pouczający spacer po jego terenie. Poznaliśmy różne gatunki drzew i krzewów, różnorodnie ubarwionych przez Panią Jesień. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o roli drzew w dla życia na Ziemi. Czy wiedzieliście, że drzewa na najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, odgrywają niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji, a w miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza? Drzewa stanowią schronienie dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt i to głównie od ich kondycji zależy stan naszego środowiska. My już to wiemy…
Zresztą zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pobytu w Arboretum w Rogowie.
Relacja 2019-10-15, 19:55 | autor: Przedszkole Niewiadów
Przedszkolowo.pl logo